
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 30 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Nominal Supply Current | 64 µA |
| Output Current per Channel | 5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 100 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Voltage Gain | 115 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 92.04 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| I/O Voltage | 500 µV |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$2.45424
Ext.Price$2.45424
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.45424 | $2.45424 |
| 10 | $2.39645 | $23.96450 |
| 25 | $2.37920 | $59.48000 |
| 50 | $2.36207 | $118.10350 |
| 100 | $2.34507 | $234.50700 |
